O Konferencji

„Miejmy odwagę uczyć i wychowywać” –

konferencja dla świadomych rodziców

21 września 2013 r. 

Ideologia gender w Europie Zachodniej oraz jej kierunki w Polsce.

Etyka seksualna.

Edukacja medialna dzieci.

Współczesne zagrożenia wiary w perspektywie wychowania oraz

odwaga uczenia i wychowywania

to tematy, które zostaną poruszone na konferencji.

Głównym przesłaniem całodziennego spotkania jest zwrócenie uwagi na wielorakie zagrożenia dotykające dzieci zarówno w środowisku rodzinnym, rówieśniczym, jak i edukacyjnym. Ważnym aspektem wielokierunkowych rozważań będzie rozbudzanie świadomości rodziców o możliwościach własnego wyboru stylu życia, edukacji, a więc przyszłości ich dzieci – mówi Joanna Białobrzeska z Creodidasko, współorganizator konferencji.

Do udział w konferencji zaprosiliśmy specjalistów i wykładowców z kraju i zagranicy, którym bliskie są problemy edukacyjno-wychowawcze nurtujące współczesne środowiska zarówno oświatowe, jak i społeczne, świeckie i kościelne. W przystępny i kompleksowy sposób istotę zjawiska, zwanego ideologią gender, ukaże dr Gabriele Kuby, znana w środowiskach katolickich niemiecka socjolog, która opisuje w swoich wywiadach przerażający stan przymusowej edukacji seksualnej w Europie Zachodniej. O wpływie tego procesu na nasze społeczeństwo opowie prof. Maria Ryś. Na temat etyki seksualnej wypowie się Abp Henryk Hoser SAC. Zagadnienia edukacji i wychowania dzieci w odniesieniu do wyzwań dynamicznie rozwijającego się świata zaprezentuje Joanna Białobrzeska. Ksiądz dr Mirosław Nowosielski wskaże współczesne zagrożenia duchowe. Redaktor Jacek Karnowski poprowadzi konferencję oraz omówi rolę edukacji medialnej w wychowaniu dzieci.

Konferencja dla rodziców „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać” już 21 września (sobota) w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2, Warszawa – Tarchomin. Dojazd autobusami: 101, 126, 133, 186, 509, 516, 518, E-6, przystanek Mehoffera.

Organizatorzy: Creodidasko, Radio Warszawa. Partner: Fundacja Salvatti.pl.

Cena wejściówki- 40 zł, dla małżeństwa – 70 zł (35 zł od osoby).